Dnia 21 stycznia 2020 roku na Wydziale Chemii Uniwersytetu w Białymstoku odbyły się Chemiczne Warsztaty Olimpijskie. Zostały one zorganizowane przez pracowników Instytutu Chemii Uniwersytetu w Białymstoku w ramach działalności Akademii Młodego Badacza. Uczestnikami byli uczniowie ze szkół średnich województwa podlaskiego i części województwa warmińsko-mazurskiego, którzy zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady Chemicznej. Uczniowie wysłuchali wykładów: dr. hab. Piotra Wałejko - Spektroskopia magnetycznego rezonansu jądrowego, dr. Michała Sienkiewicza - Spektrometria mas, oraz dr. Sławomira Wojtulewskiego - Krystalografia. Praktyczne umiejętności rozwijali na zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez dr. Katarzynę Mielech-Łukasiewicz, dr. Martę Hryniewicką oraz dr. Sławomira Wojtulewskiego.