Jeszcze przed rozpoczęciem przedszkolnych wakacji (28.06.2022), dr Iwona Misztalewska-Turkowicz wraz z mężem Michałem (absolwentem chemii) przeprowadziła warsztaty chemiczne przedszkolakom z różnych grup wiekowych (3-latki, 4-latki, 5-cio i 6-ścio latki) uczęszczających do przedszkola przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabłudowie. Podczas pokazów dzieci poznały tajniki zawodu chemika. Było gorąco od emocji oraz ognistych doświadczeń. Przedszkolaki dowiedziały się, że ogień można rozpalić nie tylko za pomocą zapałek ale również cieczy.  Podziwiały ognistą kąpiel oraz płonącą watę. Do ugaszenia emocji posłużyło wytwarzanie „pasty dla słonia” oraz wywoływanie chemicznego ducha. Całość zwieńczyły gromkie brawa i radosne buzie zadowolonych dzieci.