Prof. dr hab. Ryszard Łaźny w ramach kolejnego „Spotkania u Chemików” wygłosił wykład „Chiralność w badaniach biomedycznych”. Odbiorcami spotkania była 60-osobowa grupa uczniów z VIII. Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku oraz z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej. Fascynujący wykład pozwolił spojrzeć na zjawisko chiralności z punktu widzenia fizyki, chemii i biologii. Uczniowie usłyszeli o odmiennych właściwościach różnych enancjomerów tego samego związku chemicznego. Słuchacze dowiedzieli się również, iż chiralność nie dotyczy wyłącznie związków organicznych; chiralne mogą być też związki nieorganiczne, czy też kryształy. Po wykładzie, uczniowie zwiedzili Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy.

Koordynatorzy „Spotkań u Chemików”:
dr Ilona Kiszkiel-Taudul, i.kiszkiel@uwb.edu.pl
dr Elżbieta Regulska, e.regulska@uwb.edu.pl