Dwie kolejne miniatury będą realizowane na Wydziale Chemii UwB

Na najnowszej liście rankingowej konkursu MINIATURA 5 znalazły się dwie badaczki z Wydziału Chemii Uniwersytetu w Białymstoku.

Dr Ilona Kiszkiel-Taudul (Katedra Chemii Analitycznej i Nieorganicznej) otrzymała dofinansowanie w wysokości 45430 zł na badania dotyczące projektowania i wykorzystania cieczy głęboko eutektycznych w projekcie zatytułowanym „Mikroekstrakcja tygecykliny z próbek mleka za pomocą cieczy głęboko eutektycznych”.

Natomiast dr Aneta Sokół z tej samej katedry otrzymała blisko 50000 zł na realizację zadań w projekcie „Wykorzystanie rzęsy drobnej (Lemna minor L.) jako efektywnego oraz proekologicznego sposobu oczyszczania wód i ścieków z piżm policyklicznych na przykładzie galaksolidu”.

Serdecznie gratulujemy!