logo_smalluwb_img_mobileszukaj

Czworo badaczy z Uniwersytetu w Białymstoku zdobyło granty w rozstrzygniętych właśnie konkursach Narodowego Centrum Nauki. Na swoje projekty otrzymają w sumie ponad 930 tys. zł.

 

„W poszukiwaniu innej wiedzy: zachodni ezoteryzm w PRL” – to tytuł projektu dr hab. Moniki Anny Bednarczuk z Wydziału Filologicznego, na który otrzymała dofinansowanie w wysokości 404 100 zł w konkursie OPUS.

Z tego samego konkursu 241 620 zł zdobyła też inna filolożka z UwB - dr Sylwia Borowska-Szerszun. Jej projekt zatytułowany jest „Mediewalizm i pamięć w fantastyce historycznej Guya Gavriela Kaya”.

Do młodych badaczy z UwB trafią też granty w konkursie PRELUDIUM. 210 000 zł otrzyma mgr Paweł Misiak z Wydziału Chemii na projekt pt. „Termowrażliwe polimery gwieździste oparte na steroidach i sacharydach jako nowoczesne systemy dostarczania leków”. Badacz chce syntetyzować i badać związki pochodzenia naturalnego, które mogą pomóc w zwiększeniu efektywności leków – tak, by można było minimalizować dawki i lepiej kontrolować dostarczanie medykamentów do konkretnych, dotkniętych chorobą obszarów ciała.

„Uprawnieni teoretycznie? Status prawny osób ze spektrum autyzmu na rynku pracy (w ujęciu krajowym, międzynarodowym i porównawczym” – tak zatytułowany jest projekt mgr. Macieja Oksztulskiego, doktoranta na Wydziale Prawa.

 

Informacje o rozstrzygniętych właśnie konkursach można znaleźć pod adresem https://www.ncn.gov.pl/aktualnosci/2020-11-20-wyniki-konkursow-opus-19-preludium-19

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE CHEMICZNE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Chemii.

Promotion, Olympics and competitionsikona
Cooperationikona