W poniedziałek 12 października 2020 roku na Wydziale Chemii odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2020/2021. Wzięli w niej udział studenci I roku kierunków: chemia, jakość i bezpieczeństwo środowiska, chemia kryminalistyczna i sądowa oraz najlepsi absolwenci II stopnia kierunku chemia, Przewodnicząca Koła Naukowego Chemików „Pozyton”, przedstawiciele samorządu studenckiego oraz opiekunowie poszczególnych lat i pracownicy dziekanatu.

Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy honorowe przyznane przez JM Rektora prof. dr hab. Roberta W. Ciborowskiego dla najlepszych absolwentów II stopnia kierunku chemia:

mgr Marcinowi Zając,

mgr Martynie Słowikowskiej,

mgr Annie Żardeckiej,

mgr Dariuszowi Kiejza.

Najlepszy absolwent kierunku chemia II stopnia mgr Marcin Zając otrzymał z rąk Dziekana Wydziału Chemii i przedstawiciela firmy Shim-pol nagrodę finansową ufundowaną  przez firmę Shim-pol.

Wykład inauguracyjny pt. „Pierwiastki w życiu człowieka” wygłosiła dr hab. Barbara Leśniewska.