W dniu 31.03.2021 r. „Spotkanie u Chemików” rozpoczęło się od uroczystego wręczenia nagród laureatkom II Podlaskiego Konkursu Wiedzy o Ochronie Środowiska. Nagrodzone zostały: Alicja Laudańska z kl. 1B z I. Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Białymstoku oraz Patrycja Sulewska z kl. 3C z VII. Liceum Ogólnokształcącego im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Białymstoku. Doceniono również wysiłek nauczycielek laureatek. Pani dr Marta Czernik oraz Pani mgr Elżbieta Olszewska również otrzymały nagrody z rąk Pani Dziekan Wydziału Chemii, prof. dr hab. Joanny Karpińskiej.

W drugiej części spotkania laureatki oraz uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Białymstoku wraz z opiekunami wysłuchali wykładu „Literacka przygoda z chemią”. Prof. dr hab. J. Karpińska zabrała słuchaczy w podróż przez literaturę inspirowaną badaniami naukowymi. Uczniowie dowiedzieli się o literackiej aktywności emerytowanych naukowców. „Pachnidło”, „Tajemnicza wyspa” to jedne z wielu omawianych w trakcie wykładu pozycji, do lektury których zachęcała prof. dr hab. J. Karpińska.

Koordynatorzy „Spotkań u Chemików”:
dr Ilona Kiszkiel-Taudul, i.kiszkiel@uwb.edu.pl
dr Elżbieta Regulska, e.regulska@uwb.edu.pl