Studenci kierunku chemia: Mateusz Worobiczuk (2 rok II stopnia) oraz Kacper Michał Naumowicz (2 rok I stopnia) zostali beneficjentami projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Najlepsi z Najlepszych! 4.0" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności naukowej, innowacyjności oraz kreatywności, poprzez dofinansowanie ich uczestnictwa w międzynarodowych konkursach, zawodach lub konferencjach.

Wspólny projekt studentów, który uzyskał rekomendację do finansowania to:
Nie chcemy iść pod wiatr, gdy wieje w naszą stronę” – wpływ zanieczyszczeń powietrza na właściwości elektryczne błon biologicznych. Prezentacje wyników badań na międzynarodowych konferencjach naukowych jako istotny krok w rozwoju kariery naukowej studentów kierunku chemia.