W dniu 11.02.2020 r. dr hab. Agnieszka Z. Wilczewska, prof. UwB z Wydziału Chemii Uniwersytetu w Białymstoku zaprezentowała młodzieży z II Liceum Ogólnokształcącego wykłady z serii: „Młodzież dla klimatu - Czy plastik można zjeść?”

Wszechobecne opakowania -„plastiki” - są dużym problem środowiska naturalnego. Część z nich jest biodegradowalna, ale czy chcemy, żeby wszystkie takie były? Czy wszystkie polimery są „sztuczne”? Czy każdy z nas może mieć wpływ na ilość odpadów w naszych domach? Czy potrafimy dobrze zarządzać segregacją śmieci? Podczas wykładu uczniowie mieli możliwość usłyszenia odpowiedzi na nurtujące ich pytania na temat tworzyw opakowaniowych, ich recyklingu oraz racjonalnego gospodarowania odpadami. Wykład stanowił bardzo dobry wstęp do prowadzonej w II LO dyskusji na temat świadomości ekologicznej i racjonalnego gospodarowania odpadami.