21 marca 2022 roku na Wydziale Chemii Uniwersytetu w Białymstoku zagościli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku. Najpierw wysłuchali wykładu dr Iwony Misztalewskiej-Turkowicz pod tytułem: "Ludzkość potrzebuje marzycieli" – opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie to krótki zarys historii jednej z najwybitniejszych kobiet w historii ludzkości. Maria Skłodowska-Curie była jednym z najgenialniejszych umysłów w historii nauki i niech świadczy o tym fakt, że została pierwszą kobietą, która spoczęła w paryskim Panteonie oraz to, że do tej pory jest jedyną osobą, która otrzymała 2 Nagrody Nobla w dwóch różnych dziedzinach, wyłączając nagrody pokojowe.

Nastepnie uczniowie udali się na część praktyczną zajęć, gdzie w grupach rywalizowali w konkursie ekologicznym z wiedzy o segregacji odpadów. Zadaniem uczestników było umieszczenie odpadów w odpowiednich, oznaczonych pojemnikach do segregacji.  Zajęcia zakończyły się w laboratorium, gdzie uczniowie pod okiem mgr Pawła Misiaka i dr Iwony Misztalewskiej-Turkowicz podjęli się próby identyfikacji materiałów użytkowych spalając je w płomieniach palnika alkoholowego.