Tuż przed długim weekendem (15.06.2022) dr Iwona Misztalewska-Turkowicz przeprowadziła warsztaty chemiczne uczniom szóstych, siódmych i ósmych klas podstawowych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabłudowie. Podczas warsztatów uczniowie mieli wyjątkową okazję samodzielnie wykonać ciekawe eksperymenty chemiczne. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia z kolorowymi wskaźnikami pH. Doświadczenia nie tylko doskonale bawiły uczniów ale również wyjaśniały szereg zjawisk chemicznych występujących w otaczającym nas Świecie. Pani dr Iwona Misztalewska-Turkowicz z wielkim sentymentem i radością gościła w placówce, gdzie stawiała swoje pierwsze chemiczne kroki jako uczennica Szkoły Podstawowej, a później Gimnazjum.