logo_smalluwb_img_mobileszukaj

W dniach 25-28 września 2016 roku w Instytucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku odbywa się Polska Konferencja Biologii Ewolucyjnej (Polish Evolutionary Conference). Spotkanie organizowane jest po raz czwarty (po raz pierwszy w Białymstoku), pod auspicjami Komitetu Biologii Środowiskowej i Ewolucyjnej Polskiej Akademii Nauk.

Konferencja zgromadziła ponad 100 uczestników z Polski i zagranicy, w tym ze Szwecji, USA, ale także z RPA oraz Trynidadu i Tobago. W ciągu 2 dni obrad będą oni mieli okazję do wysłuchania ponad 30 referatów, których wspólnym mianownikiem będzie zastosowanie teorii ewolucji do objaśniania zjawisk biologicznych.

Główny referat plenarny wygłosił prof. Jan Nedergaard z Uniwersytetu Sztokholmskiego - światowej sławy badacz zajmujący się przemianami energetycznymi zachodzącymi w brunatnej tkance tłuszczowej. Tkanka ta jest miejscem produkcji ciepła u ptaków
i ssaków, a jak się niedawno okazało, może mieć również istotne znaczenie w regulacji masy ciała u ludzi.

W ostatnim dniu konferencji uczestnicy zapoznają się z programami badawczymi prowadzonymi w Stacji Terenowej Instytutu Biologii UwB w Gugnach i będą mieli okazję podziwiać przyrodę Doliny Biebrzy.

Obrady odbywają się w języku angielskim i prowadzone są w 4 grupach tematycznych: Evolutionary Physiology, Evolutionary Genetics, Evolutionary Ecology i Molecular Ecology. Szczegóły programu można znaleźć na stronie internetowej Instytutu Biologii UwB pod adresem: http://biologia.biol-chem.uwb.edu.pl/podstrony/program-pec-2016/

 

fot. J. Sadowska

 

fot. J. Sadowska

 

fot. J. Sadowska

 

fot. J. Sadowska

 

fot. J. Sadowska

 

fot. J. Sadowska

 

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE CHEMICZNE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Chemii.

Promotion, Olympics and competitionsikona
Cooperationikona