W dniu 22 listopada w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyła się gala z okazji 100-lecia Policji Państwowej. Spotkaniu towarzyszyło uroczyste otwarcie „Akademia Bezpieczeństwa” oraz wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego, skierowanego do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, na plakat promujący podlaską policję pt. „Portret podlaskiej Policji”.

W ramach pierwszej lekcji studenci Wydziału Chemii UwB wraz pracownikami przygotowali pierwszą lekcję o bezpieczeństwie. Przedstawione zostały zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa na drodze i pożarowego, recyklingu odpadów, problemu otyłości. Lekcja została przygotowana w postaci chemicznego show ilustrującego wspomniane zagadnienia. Pokaz przygotowali i przeprowadzili Zuzanna Rapczyńska, Karolina Szyszko (KNCh UwB „Pozyton”), mgr Paweł Misiak (Doktorant WCh) pod opieką dr hab. Agnieszki Z. Wilczewskiej, prof. UwB.