Rodzinny Piknik Naukowy, który odbył się 8 maja na Stadionie Miejskim w Białymstoku już za nami. Była to największa w regionie impreza plenerowa o tematyce naukowej, która została zorganizowana w ramach XVIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Zaprezentowały się na niej podlaskie szkoły wyższe, w tym Uniwersytet w Białymstoku. Stoisko Wydziału Chemii cieszyło się ogromną popularnością. Zainteresowanie eksperymentami chemicznymi przerosło wszelkie oczekiwania organizatorów. Wydział Chemii zaprezentował wyjątkową ofertę zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Były ciekawe pokazy i barwne doświadczenia przygotowane przez pracowników, doktorantów i studentów.

Wydział Chemii zaprasza także na atrakcje w najbliższy piątek 13 maja. Doświadczenia, pokazy, warsztaty, wykłady - na to mogą liczyć uczestnicy Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.