Spotkania z wykładowcami akademickimi podczas prelekcji i wykładów, warsztaty, konkursy i zabawy. W formie stacjonarnej, ale też on-line. Tak będą wyglądały tegoroczne Spotkania z Nauką, które właśnie się rozpoczęły. Na początek - chemia miłości. Hormony, feromony, ściskanie w żołądku i patrzenie na świat przez różowe okulary: co to ma wspólnego z miłością? O substancjach aktywnych „produkowanych” w naszym organizmie podczas procesu zakochania opowiedziała uczniom z II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie dr hab. Agnieszka Wilczewska prof. UwB z Wydziału Chemii Uniwersytetu w Białymstoku.

Organizatorami Spotkań z Nauką są również Wydział Biologii, Wydział Matematyki, Wydział Fizyki oraz Instytut Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku.

Lista przygotowanych przez nas zajęć będzie sukcesywnie zwiększana i już wkrótce będzie zaprezentowana na stronach naszych wydziałów i instytutów oraz stronie: https://dniotwarte.uwb.edu.pl/. Będziemy też informować o kolejnych wydarzeniach na Facebooku – mówi prof. Agnieszka Wilczewska, Główny Koordynator Spotkań z Nauką.