W gronie uhonorowanych Tytułem Ambasadora Uniwersytetu w Białymstoku znalazła się Pani prof. dr hab. Beata Izabela Godlewska-Żyłkiewicz. Serdecznie gratujemy tego zaszczytnego wyróżnienia, które będzie przyznawane przez Senat raz na pięć lat.

Tytuł Ambasadora Uniwersytetu w Białymstoku otrzymali również: prof. dr hab. Kamila Joanna Budrowska, prof. dr. hab. Marek Konarzewski, dr hab. Edward Kulikowski, prof. UwB, prof. dr hab. Halina Parafianowicz, prof. dr hab. Stanisław Prutis, prof. dr hab. Andrzej Sadowski oraz prof. dr hab. Andrzej Stupakiewicz.

Wręczanie statuetek Ambasadorom Uniwersytetu w Białymstoku odbyło się podczas uroczystego Koncertu z okazji 25-lecia Uniwersytetu w Białymstoku w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.