Zainteresowanie nauką powinniśmy budzić od najmłodszych lat. Pokazy chemiczne dla dzieci w wieku szkolnym to jest prawdziwa magia. Zmiany kolorów kapusty za pomocą prostych substancji, odbarwianie niebieskiej butelki, chemiczne jo-jo to tylko niektóre zabawy z chemią. 70 uczniów Szkoły Podstawowej nr 49 w Białymstoku (uczniowie klas 1-3) mogło jeszcze zobaczyć prawdziwe jajko bez skorupki (jajo z gumy) i sprawić, że styropianowe dekoracje znikają. Nasza zabawa nie mogła oczywiście odbyć się bez czarowania, dymu i ognia. Jednakże dzieci dowiedziały się w czasie niecodziennych warsztatów, że czary nie są nam wcale potrzebne - wystarczy chemia.
Pokaz wykonany został przez studenta Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych mgr. Dawida Szymczuka oraz studenta Chemii Pawła Sawickiego pod czujnym okiem prof. UwB Agnieszki Z. Wilczewskiej.