Myślenie kreatywne, wiedza i pasja wprowadzają w świat młodego naukowca. W dniu 1 kwietnia 2017 r. na Wydziale miała miejsce Inauguracja Młodzieżowego Uniwersytetu Przyrodniczego, w którym uczestniczyli młodzi wiekiem i duchem naukowcy, ich rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz władze i pracownicy Wydziału oraz Uniwersytetu w Białymstoku. Wykład Inauguracyjny wygłosił dr Marek Bartoszewicz zachęcając młodzież do zgłębiania wiedzy i podążania za pasją. 78 młodych studentów w wieku 11-13 lat z woj. podlaskiego będzie prowadzić eksperymenty, obserwacje, zdobywać i poszerzać wiedzę biologiczną i chemiczną, pracować w grupie i odkrywać zagadki nauki. Zajęcia będą odbywały się w laboratoriach Wydziału Biologiczno-Chemicznego UwB od kwietnia do czerwca br. Projekt dzięki, któremu stało się to możliwe, został dofinansowany w 2017 r. przez MNiSW w ramach Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Pomysłodawcy, prowadzący zajęcia i organizatorzy tego przedsięwzięcia to pracownicy Wydziału: dr Joanna Kotyńska, dr Bożena Kozłowska-Szerenos, dr Monika Naumowicz, dr Alina Stankiewicz oraz koordynator projektu dr hab. Ada Wróblewska.

Zobacz fotogalerię