We wtorek 11 lutego 2020 r. odbył się w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku etap główny VII Podlaskiego Konkursu Chemicznego. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Marszałek Województwa Podlaskiego i Pani Dziekan Wydziału Chemii Uniwersytetu w Białymstoku. Podlaski Konkurs Chemiczny adresowany jest do uczniów szkół średnich naszego województwa, ale biorą w nim udział także uczniowie z Ełku, Ostrołęki czy Sokołowa Podlaskiego.

Do etapu głównego VII Podlaskiego Konkursu Chemicznego zostało zakwalifikowanych 68 uczniów spośród 230 (z 21 szkół), którzy zgłosili się do eliminacji szkolnych . Należy mieć nadzieję, że niektórzy z nich podejmą studia na naszym Wydziale. W tym roku akademickim w szkole doktorskiej i na II roku Chemii jest dwóch laureatów naszego konkursu, a na I roku Chemii studiują dwie osoby, które były wyróżnione.