logo_smalluwb_img_mobileszukaj

Dzień 31 marca 2022 roku, możemy ogłosić dniem nauki na Wydziale Chemii. Gościliśmy ponad 120 uczniów z białostockich szkół w ramach Spotkań z Nauką. Byli to uczniowie z  VIII. Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Białymstoku. „Spotkania u chemików” to  cykl wykładów, w trakcie których uczniowie mieli okazję spotkać się z profesorami Uniwersytetu w Białymstoku. Wysłuchali oni trzech prelekcji: Dziekana Wydziału Chemii prof. Joanny Karpińskiej „Literacka przygoda z chemią”, prof. Ryszarda Łaźnego pt. „Chiralność w badaniach biomedycznych” oraz prof. UwB Agnieszki Z. Wilczewskiej „Chemiczne aspekty miłości”. Uczniowie mieli również okazję odkryć Tajemnice Kampusu z dr Jolantą Magnuszewską. Spotkali się ze studentami chemii, oraz zobaczyli aparaturę naukowo-badawczą Centrum Syntezy i Analizy BioNanoTechno. Niektórzy z nich mogli dodatkowo poznać „Drugą twarz cukrów” na warsztatach przygotowanych i przeprowadzonych przez dr Barbarę Bankiewicz.

Ukoronowaniem tego dnia było uroczyste wręczenie nagród laureatkom II Podlaskiego Konkursu Wiedzy o Ochronie Środowiska. Nagrodzone zostały: Alicja Laudańska z kl. 1B z I. Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Białymstoku oraz Patrycja Sulewska z kl. 3C z VII. Liceum Ogólnokształcącego im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Białymstoku. Doceniono również wysiłek nauczycielek laureatek. Pani dr Marta Czernik oraz mgr Elżbieta Olszewska również otrzymały nagrody z rąk Dziekan Wydziału Chemii, prof. dr hab. Joanny Karpińskiej.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia organizowane podczas Spotkań z Nauką w Kapusie UwB, które trwają od marca do końca maja 2022 roku. „Spotkania u Chemików” to cykl zajęć dostępnych dla grup zorganizowanych przez cały rok. W maju planujemy szereg atrakcji w ramach Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Zachęcamy do śledzenia nas na FB i YouTube. Publikujemy tam prezentacje i filmy „Chemia na sygnale” (pomoc maturalna), „Wykłady popularnonaukowe” i ciekawe „Doświadczenia”.

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE CHEMICZNE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Chemii.

Promotion, Olympics and competitionsikona
Cooperationikona