Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Profesora Adama Hulanickiego z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, doktora honoris causa Uniwersytetu w Białymstoku.

Profesor Adam Hulanicki był światowej rangi uczonym o oryginalnej inwencji twórczej i intuicji naukowej, niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie chemii analitycznej, nauczycielem i wychowawcą kilku pokoleń polskich chemików.

Był serdecznym i życzliwym człowiekiem, przyjacielem naszego Wydziału, któremu jesteśmy wdzięczni za wszystkie inicjatywy i działania wspierające rozwój chemii na naszym Uniwersytecie.

Wyrazy współczucia kierujemy do Rodziny, przyjaciół i współpracowników Pana Profesora.

Dziekan i społeczność akademicka
Wydziału Chemii Uniwersytetu w Białymstoku

Uroczystości pogrzebowe prof. dr hab. Adama Hulanickiego rozpoczną się 12 grudnia 2019 roku (czwartek) o godzinie 13.00 od mszy w Kościele pw. Św. Karola Boromeusza w Warszawie (ul. Powązkowska 14).