CHEMIA KRYMINALISTYCZNA i SĄDOWA II stopnia
Jedyny taki kierunek w Polsce - tylko na Uniwersytecie w Białymstoku!!!
Zostań mistrzem kryminalistyki, rozwiązuj prawdziwe zagadki kryminalne! Dzięki naszym studiom magisterskim trafisz do najlepszych laboratoriów kryminalistycznych w Polsce!
Dlaczego nasze studia są wyjątkowe?
Chemia kryminalistyczna i sądowa to nie tylko jedyny taki kierunek studiów magisterskich w Polsce. Przede wszystkim to studia „uszyte na miarę potrzeb gospodarki”, przygotowane przy aktywnym udziale pracodawców. Ich nowatorska formuła została stworzona we współpracy z Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji w Warszawie, Laboratorium Komendy Wojewódzkiej Policji i Izbą Administracji Skarbowej w Białymstoku. Zajęcia odbywają się w formie warsztatów w całości prowadzonych przez przedstawicieli pracodawców oraz zajęć specjalistycznych w najwyższej klasy laboratoriach, które dzięki otrzymanemu dofinansowaniu wzbogacone zostały o dodatkowy sprzęt i materiały, specjalnie na potrzeby tego kierunku. W trakcie zajęć wykorzystywane są metody takie jak praca projektowa czy burza mózgów dzięki którym studenci rozwijają umiejętności z zakresu przedsiębiorczości, kreatywności i innowacyjności.
Czego nauczysz się podczas studiów?
Program studiów łączy laboratoryjną analizę materiałów dowodowych z wiedzą z zakresu toksykologii, kryminologii, prawa karnego procesowego i dowodowego. Nauczysz się m.in. jak analizować materiały dowodowe na obecność substancji narkotycznych i leków. Będziesz badać materiał biologiczny zebrany na miejscu przestępstwa, współpracować z lekarzami specjalistami medycyny sądowej oraz wykonywać analizy kryminalistyczne. Zajęcia z praktykami pozwolą uzyskać wszechstronną wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu nowoczesnej fizykochemii kryminalistycznej, toksykologii oraz aspektów polskiego prawa dowodowego. Prace magisterskie mają charakter eksperymentalny i realizowane są na Wydziale Chemii, Wydziale Biologii oraz w Zakładzie Chemii Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji w Warszawie. Studenci prowadzą badania autentykacji dzieł sztuki, wyrobów jubilerskich zawierających bursztyn i perły oraz miodów naturalnych i suplementów diety. Prowadzą również fascynujące badania entomologiczno-kryminalne, poznawane są procesy biologiczne i możliwości ich wykorzystania w praktyce śledczej i medyczno-sądowej.
Kto może studiować CHEMIĘ KRYMINALISTYCZNĄ I SĄDOWĄ?
Studia mogą podjąć absolwenci studiów I i II stopnia, a także jednolitych magisterskich następujących kierunków:
chemia, chemia kryminalistyczna, chemia sądowa, technologia chemiczna, biologia, biologia sądowa, biotechnologia, nanotechnologia, analityka chemiczna, farmacja, chemia i toksykologia sądowa, analityka medyczna, ochrona środowiska, inżynieria materiałowa, fizyka, fizyka medyczna.
Gdzie możesz pracować po ukończeniu CHEMII KRYMINALISTYCZNEJ I SĄDOWEJ ?
Po uzyskaniu stopnia magistra na naszych studiach, jako chemik sądowy i kryminalistyczny, będziesz mógł pracować:
- w najlepszych laboratoriach kryminalistycznych policji, w laboratoriach celnych, badawczych, kontrolnych i diagnostycznych,
- jako biegły o specjalności kryminalistyczne badanie śladów zabezpieczonych na miejscu zdarzenia (np. daktyloskopia, mechanoskopia, ekspertyza dokumentów, badania chemiczne, fizykochemiczne i komputerowe) - po ukończeniu szkoleń specjalistycznych.
- w firmach zajmujących się produkcją i handlem materiałami i urządzeniami analitycznymi, wykorzystywanymi w badaniach kryminalistycznych, chemicznych i pokrewnych.
Ważne!!!
Po ukończeniu studiów, istnieje możliwość kontynuowania nauki w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych w zakresie chemii.
Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w nowocześnie wyposażonym nowym kampusie Uniwersytetu w Białymstoku – sprawdź, gdzie
https://irk.uwb.edu.pl/katalog.php?op=info&id=ChemKiS_S2_KRK&kategoria=studia_2
Czekamy na Ciebie!!!
Kierunek został dofinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Studenci kierunku Chemia Kryminalistyczna i Sądowa w trakcie zajęć z Entomologii Sądowej
Studenci kierunku Chemia Kryminalistyczna i Sądowa w trakcie zajęć z Technik Kryminalistycznych
Wyślij je na stronę internetową Wydziału Chemii.