logo_smalluwb_img_mobileszukaj
Environmental Quality and Safety

JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO ŚRODOWISKA Nowość !!!

Każdy z nas może przyczyniać się do poprawy jakości i bezpieczeństwa środowiska. Nadmiar plastiku, tony odpadów, smog, zanieczyszczenia środowiska prowadzące nawet do katastrof ekologicznych oraz wiele innych to czynniki, z jakimi mierzymy się codziennie. Ich wpływ na nasze otoczenie powoduje, że coraz bardziej świadomie chcemy im zapobiegać. Jednak, żeby to zrobić należy je we właściwy sposób zidentyfikować i podjąć próbę unieszkodliwienia.

Dlatego potrzebni są specjaliści, którzy pomogą walczyć ze skutkami zanieczyszczeń, ale też podejmą próbę znalezienia nowych sposobów na walkę o czyste i zdrowe środowisko naturalne, dzięki znajomości nowoczesnych metod analitycznych czy szukaniu alternatywnych źródeł energii.

Wiedzę tę zdobędziesz na studiach JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO ŚRODOWISKA, którą następnie będziesz mógł wykorzystać  m.in. do monitoringu stanu środowiska lub podejmowania decyzji mających na celu przeciwdziałanie zagrożeniom.

W czasie studiów będziesz miał możliwość poznania aspektów prawnych i ekonomicznych dotyczących ochrony środowiska w Polsce i Unii Europejskiej. Uzyskasz także wiedzę na temat możliwości wykorzystania alternatywnych źródeł energii przyjaznych środowisku. Poznasz zasady zrównoważonego rozwoju i będziesz potrafił je zastosować w praktyce.

Po ukończeniu kierunku JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO ŚRODOWISKA będziesz posiadał interdyscyplinarną wiedzę dotyczącą środowiska, ekologii i ochrony przyrody pozwalającą na zrozumienie globalnych zmian w nim zachodzących, zagrożeń wynikających z funkcjonowania i działalności człowieka oraz innych czynników wpływających na bezpieczeństwo ekologiczne.

Absolwent kierunku JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO ŚRODOWISKA będzie mógł pracować w:

- specjalistycznych laboratoriach instytucji monitorujących i nadzorujących stan środowiska (np. WIOŚ, Sanepid, IMGW, RDOŚ),

-  instytucjach samorządowych oraz urzędach administracji państwowej zajmujących się ochroną środowiska:

- urzędach miejskich, urzędach gminy,

- firmach wykonujących ekspertyzy środowiskowe oraz promujących walory czystego środowiska w ramach własnej działalności gospodarczej,

-  przedsiębiorstwach jako specjalista w zakresie systemów zarządzania środowiskiem,

- zakładach przemysłowych,

- organizacjach pozarządowych zajmujących się szeroko rozumianą ochroną środowiska.

 

Ważne!!!

Po ukończeniu studiów na tej specjalności możliwe jest kontynuowanie studiów magisterskich na kierunku Chemia, Chemia Kryminalistyczna i Sądowa lub Biologia na wybranej specjalizacji.
Zajęcia odbywają się w nowym, doskonale wyposażonym Kampusie UwB.

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w nowocześnie wyposażonym nowym kampusie Uniwersytetu w Białymstoku sprawdź, gdzie

ZAREJESTRUJ SIĘ


Czekamy na Ciebie!!!

 

Jakość i bezpieczeństwo środowiska - szczegółowy plan studiów

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE CHEMICZNE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Chemii.

Promotion, Olympics and competitionsikona
Cooperationikona