Studia doktoranckie w zakresie chemii to czteroletnie studia stacjonarne III-go stopnia. Są one prowadzone przez wszystkie katedry Wydziału Chemii Uniwersytetu w Białymstoku w ramach specjalności naukowych realizowanych na wydziale. Głównym celem studiów jest wykształcenie wysokiej klasy specjalistów w wybranej dziedzinie chemii, przygotowanych do samodzielnego organizowania i prowadzenia pracy naukowej oraz wykonywania zawodu nauczyciela akademickiego. Warunkiem ukończenia studiów jest zdanie egzaminów i uzyskanie zaliczeń wynikających z planu studiów, odbycie praktyk zawodowych i uzyskanie stopnia doktora w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych, dyscyplinie nauki chemiczne.

Regulamin studiów doktoranckich Uniwersytetu w Białymstoku

Regulamin studiów doktoranckich Uniwersytetu w Białymstoku obowiązujący doktorantów, którzy rozpoczęli studia przed dniem 1.10.2017 r.

Regulamin Samorządu Doktorantów Uniwersytetu w Białymstoku

* * *

* * *

• Karta obiegowa wymagana przy odbiorze dyplomu lub dokumentów złożonych przy rekrutacji