Zachęcamy zatem do czynnego udziału w konferencji. Zgłoszenia należy przesłać na adres mailowy Prodziekana ds. nauki, dr hab. Beata Kalska-Szostko, prof. UwB: chemia.nauka@uwb.edu.pl w terminie do 30 kwietnia 2023 r.

Krajowa Konferencja Metrologia w służbie ochrony środowiska

Regionalne obchody Światowego Dnia Metrologii - 22 maja 2023r.

Metrologia jest nauką o miarach, sposobach dokonywania pomiarów oraz interpretacji uzyskanych wyników. Metrologia w Polsce ma już ponad 100-letnią historię. Hasłem przewodnim Konferencji jest „Metrologia w służbie ochrony środowiska”.

W dniu 22 maja 2023 roku na Wydziale Chemii Uniwersytetu w Białymstoku odbędzie się konferencja Metrologia w służbie ochrony środowiska – Regionalne obchody Dnia Metrologii, która jest skierowana do naukowców i studentów ale przede wszystkim do szeroko rozumianego otoczenia społeczno-gospodarczego naszego Wydziału, gdyż głównym celem Konferencji jest zwrócenie uwagi na znaczenie metrologii w życiu codziennym i w różnych obszarach działalności dospodarczej.

Organizatorami konferencji w roku 2023 są: Uniwersytet w Białymstoku (Wydział Chemii), Politechnika Białostocka (Wydział Elektryczny) i Okręgowy Urząd Miar w Białymstoku.

Wydarzeniem towarzyszącym konferencji jest konkurs „Metroliga” skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, który współorganizujemy z Wydziałem Elektrycznym Politechniki Białostockiej. Pragniemy, aby Regionalne obchody Dnia Metrologii stały się marką białostockiego środowiska naukowego i dlatego, w tym roku wydarzenie to jest realizowane na naszej Uczelni (Uniwersytecie w Białymstoku).

Istnieje również możliwość prezentacji (odpłatnej) Państwa firmy podczas konferencji i możemy zaoferować:

1. Promocję podczas wydarzeń towarzyszących konkursu (konferencja) w dniu 22 maja br. (miejsce na roll-up, krótka prezentacja firmy podczas konkursu i konferencji, oficjalne podziękowanie od organizatorów).
  2. Informację o Sponsorze zamieszczoną na stronie internetowej konkursu.
  3. Informację o Sponsorze w mediach społecznościowych i materiałach informacyjno-reklamowych konkursu.

Kwota pozyskana od sponsorów zostanie przeznaczona na nagrody pieniężne dla najlepszych drużyn, nagrody pocieszenia dla uczestników konkursu „Metroliga” oraz pokrycie niezbędnych kosztów organizacyjnych.

Zapraszamy na oficjalną stronę Konkursu dla Szkół:

metroliga_logo.png

Przypominamy, że rejestracja do Konkursu została przedłużona do 19 kwietnia 2023 roku.

Patronaty honorowe:

patronat_honorowy_ministra_edukacji_i_nauki.png    honorowy_patronat_marszalka_woj_podlaskiego.jpg

glowny_urzad_miar.png      polska_unia_metrologiczna.jpg      logo_35_lat.png

Patronaty medialne:

polskie_radio_bialystok-1.jpg      gazeta_wspolczesna.png      kurier_poranny.png

tvp3.png

Sponsorzy: