Badacze z naszego Wydziału w gronie najlepszych naukowców na świecie pod względem cytowalności ich prac naukowych

18.10.2024

Pięciu badaczy z Uniwersytetu w Białymstoku znalazło się w gronie najlepszych naukowców na świecie pod względem cytowalności ich prac naukowych. Ranking Top 2%, opublikowany przez firmę Elsevier, obejmuje ponad 200 tys. naukowców z całego świata, reprezentujących różne dyscypliny.

W zestawieniu obejmującym dorobek naukowy za cały okres pracy zawodowej figuruje 3 pracowników naszego Wydziału:

prof. dr hab. Beata Godlewska-Żyłkiewicz zajmująca się chemią analityczną,

prof. dr hab. Joanna Karpińska kierująca Pracownią Chemii Środowiska,

prof. dr hab. Krzysztof Winkler specjalizujący się w chemii materiałów.

W wykazie uwzględniającym tylko cytowania z roku 2023 znalazła się prof. dr hab. Joanna Karpińska.

Ranking Top 2% opracowany został przez analityków z Uniwersytetu Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier. Ocenia dorobek naukowy badaczy według indeksu bibliometrycznego, uwzględniając m.in. takie kryteria jak indeks Hirscha, liczba cytowań czy miejsce na liście autorów.

Serdecznie gratulujemy!!!