Inauguracja roku akademickiego 2024/2025 na Wydziale Chemii

16.10.2024

1 października na Wydziale Chemii odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2024/2025. Wzięli w niej udział studenci pierwszych lat studiów kierunków: chemia I i II stopnia, chemia kryminalistyczna i sądowa oraz pracownicy Wydziału i zaproszeni goście, w tym prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej UwB - prof. dr hab. Agnieszka Z. Wilczewska.

W czasie uroczystości kandydaci z najwyższą punktacją na poszczególnych kierunkach otrzymali listy gratulacyjne:

Magdalena Pasiuk - chemia I stopnia,
Piotr Dunaj - chemia II stopnia,
Agata Sawicka - chemia kryminalistyczna i sądowa II stopnia,

a najlepsi absolwenci naszego Wydziału z roku akademickiego 2023/2024 otrzymali dyplomy honorowe przyznane przez JM Rektora prof. dr. hab. Roberta Ciborowskiego:

Piotr Dunaj - chemia I stopnia,
Sylwia Świerdzewska - chemia I stopnia,
mgr Cezary Parzych- chemia II stopnia,
mgr Krystian Paszczuk - chemia II stopnia,
mgr Dominika Skrzydel - chemia kryminalistyczna i sądowa II stopnia,
mgr Gabriela Żynel - chemia kryminalistyczna i sądowa II stopnia.

Dziekan Wydziału Chemii wręczyła również nagrody dla najlepszych absolwentów II stopnia kierunków prowadzonych na Wydziale Chemii UwB w roku akademickim 2023/2024:

I miejsce - mgr Cezary Parzych
II miejsce - mgr Krystian Paszczuk
III miejsce - mgr Dominika Skrzydel

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Wykład inauguracyjny pt. „Węglowa rewolucja – od fulerenu do grafenu” wygłosiła dr hab. Emilia Grądzka.