"Nowe Horyzonty w Badaniach Polimerów"

18.10.2024

W Czwartek, 17 października 2024 r. na Wydziale Chemii odbyło się inspirujące spotkanie Koła Naukowego Chemików UwB „Pozyton”!

Wykład Joanny Gościewskiej pt. „Termowrażliwe polimery znakowane fluorescencyjnie – synteza i zastosowanie” wprowadził uczestników w fascynujący świat polimerów reagujących na zmiany temperatury oraz ich ogromny potencjał, szczególnie w medycynie. 💡 Pani Joanna przybliżyła także temat fluoroforów i ich zastosowania w obrazowaniu nowotworów. 🧬

W kolejnej części spotkania studenci szczegółowo dopracowali plan halloweenowego eventu. 🎃👻 Na koniec przedyskutowano potencjalne tematy wystąpień posterowych na zjazd zimowy SMPTChem.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zaangażowanym w to spotkanie!

nowe_horyzonty_w_badaniach_polimerow1.jpg

nowe_horyzonty_w_badaniach_polimerow2.jpg