Prof. dr hab. Beata Godlewska-Żyłkiewicz wybrana do prezydium Komitetu Chemii PAN na kadencję 2024-2028

18.10.2024

Prof. dr hab. Beata Godlewska-Żyłkiewicz została wybrana do prezydium Komitetu Chemii PAN na kadencję 2024-2028.

Od ośmiu lat Pani Profesor była członkinią Komitetu Chemii Analitycznej PAN pełniąc funkcję wiceprzewodniczącej.

Prof. dr hab. Beata Godlewska-Żyłkiewicz jest kierownikiem Katedry Chemii Analitycznej i Nieorganicznej na Wydziale Chemii UwB. Jej zainteresowania naukowe obejmują m.in. szeroko pojętą chemię analityczną, czy badania dotyczące losów metali i nanocząstek w środowisku oraz ich oddziaływania z mikroorganizmami oraz roślinami jadalnymi. Od kilku lat jest w gronie najlepszych naukowców na świecie pod względem cytowalności ich prac naukowych – Ranking Top 2%.

Gratulujemy!