Za nami I Edycja Podlaskiej Konferencji Nauczycieli Chemii

14.10.2024

W dniach 27-28 września 2024 odbyła się I Podlaska Konferencja Nauczycieli Chemii pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu w Białymstoku oraz Polskiego Towarzystwa Chemicznego oddział w Białymstoku. Jej organizatorem był Wydział Chemii Uniwersytetu w Białymstoku we współpracy z Polską Akademią Nauk oddział w Olsztynie i Białymstoku.

Konferencja poświęcona była szeroko rozumianej dydaktyce chemii, w tym doskonalenie umiejętności formułowania wypowiedzi argumentacyjnej uczniów, zastosowanie sztucznej inteligencji w praktyce nauczycielskiej, zmiany w podstawie programowej z chemii w roku szkolnym 2024/2025 i wiele innych. W konferencji wzięli udział nauczyciele ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych nie tylko z naszego regionu, ale również z sąsiadujących województw. Nauczyciele mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnym laboratorium Empiriusz, które wykorzystuje technologię wirtualnej rzeczywistości w procesie nauczania oraz uczestniczenia w warsztatach dotyczących Spektrometrii Mas, Spektroskopii NMR oraz Sztucznej Inteligencji. Gościliśmy również przedstawicieli wydawnictw: Nowa Era, Pazdro, Operon, MAC.

Serdecznie dziękujemy obecnym na konferencji nauczycielom, za ich ciekawe wystąpienia ustne oraz prezentacje plakatowe. Mamy nadzieję, że tematyka tej konferencji poszerzy kompetencje nauczycieli chemii oraz że na stałe wejdzie do kalendarza imprez naukowych organizowanych na Wydziale Chemii UwB.